Rodinný dom ul. Kostrova, Košice

Rodinný dom s príslušenstvom a pozemkami o výmere 676 m2, situovaný v uličnej zástavbe rodinných domov, prístupný z verejnej miestnej komunikácie Kostrovej ulice v Košiciach, časť Barca. Pôvodný rodinný dom bol daný do užívania v r. 1978 ako dom s jedným podzemným a dvoma nadzemnými podlažiami, v r. 2007 bola zrealizovaná prístavba jedného nadzemného podlažia v zadnej časti domu. V rámci tejto prístavby bol celý dom zrekonštruovaný a modernizovaný. Rodinný dom je užívaný ako administratívna budova, v podkroví na bývanie.

Dispozičné riešenie:

Suterén (73,01 m2)- schodisko, dva sklady užívané ako odpočiváreň a kotolňa so sprchou.

Prízemie (261,14 m2)- závetrie, zádverie, WC, vstupná hala, pracovňa, hobby miestnosť, izba, jedáleň, kuchyňa, kúpeľňa a WC, schodisko.

Poschodie (122,06 m2)- schodisko, izba, kuchyňa, izba, izba, schodisko do podkrovia, terasa(strecha prístavby).

Podkrovie (56,81 m2)- schodisko, galéria, izba zo sprchou a s WC.

Základy betónové pásové, nosná konštrukcia suterénneho muriva je murovaná z kameňa a betónu v kombinácii z plnými pálenými tehlami. Nadzemné podlažia prízemia a poschodia sú montované z prefabrikovaných železobetónových sendvičových panelov dodatočne zateplené fasádnym polystyrénom, stropné konštrukcie železobetónové monolitické a prefabrikované. Murivo obytného podkrovia je tehlové.  Krov drevený trámový, zateplenie krovu s Nobasilom, podhľady sadrokartónové, strecha sedlová, krytina z lakoplastového profilovaného plechu typu Ranila, oplechovanie strechy a klampiarske konštrukcie z pozinkovaného plechu. Omietky vnútorné sú vápenno cementové štukové, omietky vonkajšie sú silikátové škrabané. Prístavba domu z roku 2007 je drevená prízemná stavba prevádzkovo prepojená s prízemím domu, základy pätkové betónové, nosná konštrukcia z drevených stĺpikov, opláštenie z drevenej sendvičovej konštrukcie s tepelnou izoláciou(OSB dosky a sadrokartón) kombinované s veľkoplošnými drevenými oknami typu z europrofilov a s izolačným dvojsklom. Drevený trámový strop, sadrokartónové podhľady, plochá zateplená strecha, krytina s hydroizoláciou Fatrafol upravená ako pochôdzna terasa prístupná z poschodia pôvodného domu, oplechovanie a klampiarske konštrukcie z pozinkovaného plechu, zábradlie strechy oceľové. Podlahoviny sú tvorené z tehlovej a keramickej dlažby, v obytných izbách sú drevených veľkoplošných parkiet a dosák. Zárubne drevené kazetové a presklené z masívu v drevených obložkových zárubniach. Okná drevené z europrofilov s izolačným dvojsklom a s vnútornými žalúziami, vstupné dvere sú z masívu. Ústredné kúrenie je teplovodné dvojokruhové s radiátorovým okruhom, dvojrúrkovým oceľovým rozvodom od plynového kotla osadeného v kotolni suterénu, radiátory oceľové doskové. Ohrev teplej vody je riešený cez plynový kotol kúrenia s prietokovým ohrevom. Dvojramenné železobetónové schodisko, nástupnice z masívu. Kotolňa má keramické obklady a dlažby, murovaný sprchovací box, páková batéria. Kúpeľňa na prízemí má 2xkeramické umývadlo, 2xWC kombi, pákové batérie umývadlové. Samostatné WC má WC kombi, keramické umývadlo, páková vodovodná batéria. Kuchyňa na poschodí má linku na báze dreva, digestor, plastový drez, vstavané spotrebiče – plynová varná platňa a elektrická rúra. Podkrovie má sadrokartónový podhľad s bodovými svietidlami. Druhá kúpeľňa s WC v izbe podkrovia má murovanú sprchovaciu vaničku, WC kombi, sprchovú batériu, sadrokartónový podhľad s bodovými svietidlami. V izbe na poschodí je murovaný krb s uzavretým ohniskom a s liatinovou vložkou. Na prízemí sú osadené 4 dvojdielne klimatizačné jednotky s výparníkmi na streche prístavby, na poschodí sú dve klimatizačné jednotky a v podkroví je jedna. V dome je osadený elektronický zabezpečovací a protipožiarny systém, rozvod telefónu, internetu a televízie. Dom je vo dobrom technickom stave, po rozsiahlej rekonštrukcii z roku 2007 s použitím nadštandardných stavebných materiálov a interiérových prvkov.

Rodinný dom sa nachádza v zastavanom území mesta, časť Barca, v uličnej zástavbe rodinných domov. Lokalita je vybavená kompletnou infraštruktúrou. Mestská časť Barca bola v minulosti samostatná obec, ktorá bola pričlenená k mestu Košice, s mestom je stavebne zrastená, má kompletnú občiansku vybavenosť, počet obyvateľov tejto mestskej časti sa pohybuje okolo 3.500.

Dátum a čas dražby: 29.10.2019 o 10:00 hod.
(vstup na dražbu o 09:30)
Miesto konania dražby:Spoločnosť DRAŽOBNÍK, s.r.o., dražobná miestnosť, Hviezdoslavova 6, Košice
Najnižšie podanie:369 000,- €
Znalecká hodnota:368 952,14 €
Dražobná zábezpeka:15 000,- €
Obhliadky: 14.10.2019 o 15,00 hod.
28.10.2019 o 15,00 hod.

Záujemcovia o obhliadku sa dražobníkovi ohlásia najmenej 24 hodín vopred na t.č.: +421 911 755 528 alebo elektronicky: info@drazobnik.sk


DSCN9563DSCN9549DSCN9558DSCN9544DSCN9535DSCN9537DSCN9521DSCN9531DSCN9517DSCN9500DSCN9513DSCN9496DSCN9498DSCN9471DSCN9475DSCN9493DSCN9470